Szybki kontakt
tel.: 602 101 997
email: [email protected]
formularz kontaktowy

Wylewka antypoślizgowa – nie taka straszna

Wylewkę antypoślizgową możemy wykonać kilkoma sposobami.

Oto pierwszy z nich: nanosząc wylewkę gładką na całej powierzchni czekamy, aż wylewka zacznie wiązać,  ponieważ na taką powierzchnie rozsypujemy równomiernie piasek kwarcowy. Uwaga proszę uważać aby za wcześnie nie sypać piaskiem ponieważ może się zatopić w zbyt płynnej masie.  Po kilkunastu godzinach od naniesienia wylewki piasku zmiatamy nadmiar piasku i gotowe.

Kolejny sposób jest ciekawy. Na równomiernie wylaną i zastygłą wylewkę gładką, nanosimy za pomocy pacy cieniutką do 1 mm warstwę wylewki gładkiej, posypujmy piaskiem i za pomocą specjalnego wałka rozwałkowujemy. Czekamy kilkanaście godzin i gotowe.

Wylewkę antypoślizgową możemy wykonać ze specjalnej wylewki. Na zastygłą, równomiernie wylaną wylewkę gładką nanosimy wylewkę antypoślizgową i za pomocą pacy rozprowadzamy po całej powierzchni. Następnie za pomocą specjalnego wałka rozwałkowujemy całą powierzchnie. Specjalny wałek sprawi że wylewka utworzy ząbki. Od wykonania warstwy antypoślizgowej należy odczekać kilkanaście godzin i w gotowe.

Przypominamy, że wylewki nanosimy na powierzchnie: czyste, suche, odtłuszczone. Pamiętajmy o ustawieniu samochodu w poziomie, gdyż wylewka jest samopoziomująca. Nanosząc wylewkę przestrzegajmy temperatury otoczenia i wilgotności.

Jeśli nie czujecie się Państwo na siłach wykonania wylewki, należy powierzyć tą pracę firmom wyspecjalizowanych w tej działalności.

Mają Państwo pytania proszę pisać na adres: [email protected].

Wylewka poliuretanowa – naprawa, nanoszenie, zapotrzebowanie.

Proszę pamiętać, że odnawiane podłogi należy rozpocząć od oceny stanu podłogi, następnie przystąpić do oczyszczenia warstwy odstającej, uzupełnia ubytków, zmatowienia, przemycia acetonem, osuszenia.

Wylewkę możemy nanieść na sklejkę wodoodporną surową. Przed naniesieniem masy proszę wypoziomować samochód, aby równomiernie się rozpłynęła. Na tak przygotowaną i osuszoną powierzchnie można nanieść wylewkę.

Wylewa składa się z dwóch komponentów, które należy łagodnie połączyć w jednolitą masę Wylewkę możemy nanieść równomiernie rozprowadzić po powierzchni np. za pomocą pacy.

Ilość: Zależy jaką grubość chcecie Państwo osiągnąć, aby uzyskać powierzchnię o grubości około 3mm, należy przyjąć proporcje około 3-3,5 kg na 1m2

Z wylewki gładkiej możemy wykonać wylewkę antypoślizgową, używając do tego celu posypki z piasku kwarcowego, ale o tym w następnym wpisie.

Po więcej informacji proszę pisać na adres [email protected].

Jak zwykle przedstawiamy kilka zdjęć wylewki  gładkiej.

Podłoga w chłodni lub izotermie.

Podłoga w izotermie czy chłodni narażona jest na wiele uszkodzeń. Najczęstszą przyczyną korozji elementów podłogi jest  wilgoć i woda, która dostaje się do wnętrza poprzez  np. ubytek silikonu, oderwaną lub zniekształconą listwą przypodłogową, rozerwane poszycie kontenera.  Należy sprawdzać czy nie dochodzi do zawilgocenia podłogi, usunięcie lub wyremontowanie zawilgoconej podłogi znaczącą uszczupli kieszeń właściciela, tak więc dbajmy aby jak najdłużej służyła.

Kiedy już dojdzie do zawilgocenia podłogi, należy zbadać jaki obszar został zawilgocony. Podłoga izotermy lub chłodni jest zbudowana z drewnianych poprzeczek pomiędzy którymi znajduje się izolacja, na wierzchu położona jest sklejka na której położona jest wylewka lub przytwierdzona blacha. W wielu wypadkach dochodzi do zawilgocenia , co w konsekwencji doprowadza do erozji sklejki , drewnianych poprzeczek  i zawilgocenia izolacji. Po oględzinach należy podjąć decyzję o wymianie skorodowanych i zawilgoconych części,  jeśli natomiast duży obszar jest skorodowany, należy pomyśleć o wymianie podłogi na nową.

Kupując używaną izotermę lub chłodnie przyłóżmy większą uwagę na zdrowotność podłogi. Bardzo często się zdarza, że pod wylewką lub blachą, może być ukryta niemiła niespodzianka, której naprawa wydrenuje Państwa kieszeń.

Jeśli macie Państwo pytania lub doświadczyliście podobnych historii, proszę pisać na [email protected].

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania i konserwacji  waszych nadwozi. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

Zabudowy zintegrowane z kabiną kierowcy

Zabudowy zintegrowane z kabiną kierowcy
Przełamaliśmy styl naszych zabudów i stworzyliśmy
bryłę samochodu przystosowanego do przewozu koni jako:
nowoczesnego, wyjątkowego pojazdu o nietypowym
i jednoznacznym przeznaczeniu.

koniowozy mycek


Opracowaliśmy bardzo wiele rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo koni podczas załadunku, rozładunku i transportu takich jak; poduszki chroniące przed obtarciem, barierki z fartuchem ochronnym, trap posiada mały kąt nachylenia, wykończony jest  specjalną antypoślizgową gumową matą, dodatkowo posiada oświetlenie. Przedział koni został zaprojektowany tak, aby nie było krawędzi ostrych, a miejsca szczególnie narażone na otarcia są zabezpieczone matą gumową.

Dbamy również o osoby podróżujące koniowozem. Dla nich przygotowaliśmy dwie leżanki wykończone przyjemną w dotyku tkaniną, wieczory rozświetlą dwie ledowe lampki, a antyalergiczne poduszki umilą odpoczynek i wspomogą relaks. Kamery zamontowane w koniowozie umożliwią ciągłą obserwację koni jak i wspomagają kerowce podczas manewru cofania.

Jeśli macie Państwo pytania lub uwagi proszę pisać [email protected].

Ściany grodziowe – dobre rozwiązania w transporcie

Ściany grodziowe – dobre rozwiązania w transporcie

Mieliśmy opinie jednego z naszych klientów, który żalił się na wysoką wagę ściany z zastosowanym automatycznym systemem podnoszenia. To wyznanie było dla nas motorem do opracowania systemu który będzie praktyczny, o niskiej wadze (około 50 kg) i bardzo dobrych parametrach termicznych. Nasza ściana może być obsługiwana bez problemu przez jedną osobę. Okazuje się, że proponowana przez nas przegroda jest idealna dla transportu do 3,5 DCM., jak i do naczep chłodni. Ściana złożona do transportu zajmuje od dachu około 10 cm. Ścianę można zdemontować i założyć ponownie, wtedy gdy zachodzi konieczność jej użycia.  Proponowane przez nas ściany grodziowe wyposażone są w mechanizm jezdny, umożliwiający ustawienie ściany  w dowolnym punkcie długości zabudowy lub naczepy.

Jeśli macie Państwo pytania, proszę pisać na adres [email protected].

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania waszych nadwozi. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

Uszczelka gumowa i jej wiotka kuzynka

Uszczelka gumowa i jej wiotka kuzynka

Niespełna miesiąc temu zapoznaliśmy się z uszczelką gumową oferowaną przez jedną z firm. Podnieceni dobrą ofertą chcieliśmy jak najszybciej poznać produkt. O, jakże się rozczarowaliśmy, kiedy w nasze ręce trafiła uszczelka, wprawdzie wykonana z gumy, lecz o niskiej jakości.  Niemal od razu zniechęciła nas do stosowania jej w  naszej produkcji drzwi, a także oferowania jej naszym klientom. Owszem uszczelka wykonana z gumy, niestety była wiotka, miała cienkie pióra, małą nalewkę gumową. Cechy te sprawiły,  że odłożyliśmy ją natychmiast po oględzinach. Kolejny raz przekonaliśmy się, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Na nasze produkty udzielamy gwarancji i nie wciskamy naszym klientom tego czego sami wcześniej nie sprawdzimy lub do czego nie jesteśmy przekonani.

Jeśli macie Państwo pytania lub doświadczyliście podobnych historii proszę pisać [email protected].

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania i konserwacji  waszych nadwozi. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.

O drzwiach do zabudów samochodowych  i naczep – na co zwrócić uwagę

O drzwiach do zabudów samochodowych  i naczep – na co zwrócić uwagę

I znów dostaliśmy zapytania dotyczące naprawy rozwarstwiających się drzwi w izotermie. Przyczyn takiego stanu jest kilka: uszkodzenia mechaniczne,  tandetne i nieprofesjonalne wykonanie, stosowanie tanich materiałów wykonania drzwi (w szczególności z kraju porcelany tak szeroko stosowanych części i akcesoriów,  przez  nawet niekiedy markowych producentów zabudów samochodowych)  i wiele innych.

Nie zawsze się da uratować takie drzwi. W większości przypadku wymieniamy drzwi na nowe, ponieważ łatanie starych nie jest opłacalne. Istnieje wielkie ryzyko dalszego pogłębienia się uszkodzenia,  ciągłych wizyt  w serwisie i związanym z tym wydatków pieniężnych, które potrafią przewyższyć koszt nowych,  o czasie przestoju samochodu lub naczepy w serwisie nie wspominając.

Kilkukrotnie spotkaliśmy się z sytuacją kiedy drzwi tylne uległy delikatnemu wgnieceniu lub uderzeniu z pozoru wszystko może wyglądać  nawet niegroźnie. Wewnątrz płyty drzwi są umieszczone wzmocnienia, które pod wpływem uderzenia mogą się przesunąć i stracić stabilność. Wówczas również proponujemy wymianę płatów na nowe, łatanie nie da gwarancji powodzenia, powodując koszty, stratę czasu i stres.Tańszym rozwiązaniem (jeśli mamy zdrowe okucia) będzie wymiana samych płatów drzwiowych i założenie używanych poprzednio okuć (jeśli są w dobrym stanie), takie rozwiązanie jest również polecane przez naszą firmę, można przy tym wymienić  uszkodzoną uszczelkę.

Warto przemyśleć czy opłacalna będzie naprawa, która nie da gwarancji, że za kilka lub kilkanaście tygodni będziemy zmuszeni do ponownego odwiedzenia serwisu w celu dalszej regeneracji .

Bardzo często zdarza się nam, wymieniać drzwi w izotermie lub chłodni o ciężkiej konstrukcji, których ciężar wpływał na szybkie zużycie zawiasów i nadmiernie obciążały zabudowę.  Po wymianie,nowe, lekkie drzwi, wykonane w nowej technologii powodowały, że zabudowy zyskiwały  dodatkowe kilkanaście kilogramówwiększej ładowności, a także znacznie zmniejszały obciążenie na zawiasy.  Dodatkowo nowe drzwi poprawiały znacząco parametry szczelności i izolacyjności od drzwi pierwotnych.

Zwracamy Państwa uwagę na uszczelkę stosowaną w drzwiach izoterm i chłodni.  Uszczelka jest bardzo podatna na wycieranie, uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne, szczególnie mróz. Uszczelka drzwiowa jest zaliczana do komponentów szybkiego zużycia,  jednak zastosowanie uszczelki gumowej podnosi znaczącą trwałość drzwi. Uszczelka gumowa świetnie dolega i dociska drzwi,  minimalizuje mostek termiczny i uszczelnia zabudowę, jest odporna na warunki atmosferyczne  i wytrzymuję o wiele dłużej od uszczelek PCV.

Zamknięcia to również drażliwy temat jeśli chodzi o eksploatację nadwozi samochodowych.  W produkcji drzwi izotermicznych i chłodniczych nasza firma  zawsze używała zamknięć kwasoodpornych  znanej włoskiej marki Pastore i jeśli chodzi o użytkowanie to nigdy nie zanotowaliśmy  żadnych negatywnych uwag. Zamknięcia zewnętrzne lub wewnętrzne, które służą na lata powinne być kwasoodporne, powienne  mieć zastosowaną wkładkę teflonową, oraz być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Cena za drzwi – no cóż to indywidualna sprawa każdego z klientów. Jednak przed wyborem drzwi zachęcamy Państwa do zapoznania się z możliwościami i rozwiązaniami serwisowymi, należy się przyjrzeć  komponentom i zapoznać się z jakością wykonania drzwi, aby w przyszłości nie być częstym klientem serwisu i nie tracić nerwów związanych z przestojem auta bądź naczepy.

Jak dbać o drzwi aby dłużej służyły?Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na takie pytanie. W zależności w jakiej technologii i jakich komponentów zostały wykonane. Często producenci nadwozi samochodowych sami zalecają stosowanie odpowiednich smarów i mas o właściwościach smarujących odpornych na warunki pogodowe.

Jeśli macie Państwo pytania lub doświadczyliście podobnych historii proszę pisać na adres blog@mycek .eu.

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania i konserwacji drzwi.  Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.