Szybki kontakt
tel.: 602 101 997
email: [email protected]
formularz kontaktowy

Podłoga w chłodni lub izotermie.

Podłoga w izotermie czy chłodni narażona jest na wiele uszkodzeń. Najczęstszą przyczyną korozji elementów podłogi jest  wilgoć i woda, która dostaje się do wnętrza poprzez  np. ubytek silikonu, oderwaną lub zniekształconą listwą przypodłogową, rozerwane poszycie kontenera.  Należy sprawdzać czy nie dochodzi do zawilgocenia podłogi, usunięcie lub wyremontowanie zawilgoconej podłogi znaczącą uszczupli kieszeń właściciela, tak więc dbajmy aby jak najdłużej służyła.

Kiedy już dojdzie do zawilgocenia podłogi, należy zbadać jaki obszar został zawilgocony. Podłoga izotermy lub chłodni jest zbudowana z drewnianych poprzeczek pomiędzy którymi znajduje się izolacja, na wierzchu położona jest sklejka na której położona jest wylewka lub przytwierdzona blacha. W wielu wypadkach dochodzi do zawilgocenia , co w konsekwencji doprowadza do erozji sklejki , drewnianych poprzeczek  i zawilgocenia izolacji. Po oględzinach należy podjąć decyzję o wymianie skorodowanych i zawilgoconych części,  jeśli natomiast duży obszar jest skorodowany, należy pomyśleć o wymianie podłogi na nową.

Kupując używaną izotermę lub chłodnie przyłóżmy większą uwagę na zdrowotność podłogi. Bardzo często się zdarza, że pod wylewką lub blachą, może być ukryta niemiła niespodzianka, której naprawa wydrenuje Państwa kieszeń.

Jeśli macie Państwo pytania lub doświadczyliście podobnych historii, proszę pisać na [email protected].

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania i konserwacji  waszych nadwozi. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.