Szybki kontakt
tel.: 602 101 997
email: [email protected]
formularz kontaktowy

O drzwiach do zabudów samochodowych  i naczep – na co zwrócić uwagę

O drzwiach do zabudów samochodowych  i naczep – na co zwrócić uwagę

I znów dostaliśmy zapytania dotyczące naprawy rozwarstwiających się drzwi w izotermie. Przyczyn takiego stanu jest kilka: uszkodzenia mechaniczne,  tandetne i nieprofesjonalne wykonanie, stosowanie tanich materiałów wykonania drzwi (w szczególności z kraju porcelany tak szeroko stosowanych części i akcesoriów,  przez  nawet niekiedy markowych producentów zabudów samochodowych)  i wiele innych.

Nie zawsze się da uratować takie drzwi. W większości przypadku wymieniamy drzwi na nowe, ponieważ łatanie starych nie jest opłacalne. Istnieje wielkie ryzyko dalszego pogłębienia się uszkodzenia,  ciągłych wizyt  w serwisie i związanym z tym wydatków pieniężnych, które potrafią przewyższyć koszt nowych,  o czasie przestoju samochodu lub naczepy w serwisie nie wspominając.

Kilkukrotnie spotkaliśmy się z sytuacją kiedy drzwi tylne uległy delikatnemu wgnieceniu lub uderzeniu z pozoru wszystko może wyglądać  nawet niegroźnie. Wewnątrz płyty drzwi są umieszczone wzmocnienia, które pod wpływem uderzenia mogą się przesunąć i stracić stabilność. Wówczas również proponujemy wymianę płatów na nowe, łatanie nie da gwarancji powodzenia, powodując koszty, stratę czasu i stres.Tańszym rozwiązaniem (jeśli mamy zdrowe okucia) będzie wymiana samych płatów drzwiowych i założenie używanych poprzednio okuć (jeśli są w dobrym stanie), takie rozwiązanie jest również polecane przez naszą firmę, można przy tym wymienić  uszkodzoną uszczelkę.

Warto przemyśleć czy opłacalna będzie naprawa, która nie da gwarancji, że za kilka lub kilkanaście tygodni będziemy zmuszeni do ponownego odwiedzenia serwisu w celu dalszej regeneracji .

Bardzo często zdarza się nam, wymieniać drzwi w izotermie lub chłodni o ciężkiej konstrukcji, których ciężar wpływał na szybkie zużycie zawiasów i nadmiernie obciążały zabudowę.  Po wymianie,nowe, lekkie drzwi, wykonane w nowej technologii powodowały, że zabudowy zyskiwały  dodatkowe kilkanaście kilogramówwiększej ładowności, a także znacznie zmniejszały obciążenie na zawiasy.  Dodatkowo nowe drzwi poprawiały znacząco parametry szczelności i izolacyjności od drzwi pierwotnych.

Zwracamy Państwa uwagę na uszczelkę stosowaną w drzwiach izoterm i chłodni.  Uszczelka jest bardzo podatna na wycieranie, uszkodzenia mechaniczne, czynniki atmosferyczne, szczególnie mróz. Uszczelka drzwiowa jest zaliczana do komponentów szybkiego zużycia,  jednak zastosowanie uszczelki gumowej podnosi znaczącą trwałość drzwi. Uszczelka gumowa świetnie dolega i dociska drzwi,  minimalizuje mostek termiczny i uszczelnia zabudowę, jest odporna na warunki atmosferyczne  i wytrzymuję o wiele dłużej od uszczelek PCV.

Zamknięcia to również drażliwy temat jeśli chodzi o eksploatację nadwozi samochodowych.  W produkcji drzwi izotermicznych i chłodniczych nasza firma  zawsze używała zamknięć kwasoodpornych  znanej włoskiej marki Pastore i jeśli chodzi o użytkowanie to nigdy nie zanotowaliśmy  żadnych negatywnych uwag. Zamknięcia zewnętrzne lub wewnętrzne, które służą na lata powinne być kwasoodporne, powienne  mieć zastosowaną wkładkę teflonową, oraz być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Cena za drzwi – no cóż to indywidualna sprawa każdego z klientów. Jednak przed wyborem drzwi zachęcamy Państwa do zapoznania się z możliwościami i rozwiązaniami serwisowymi, należy się przyjrzeć  komponentom i zapoznać się z jakością wykonania drzwi, aby w przyszłości nie być częstym klientem serwisu i nie tracić nerwów związanych z przestojem auta bądź naczepy.

Jak dbać o drzwi aby dłużej służyły?Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na takie pytanie. W zależności w jakiej technologii i jakich komponentów zostały wykonane. Często producenci nadwozi samochodowych sami zalecają stosowanie odpowiednich smarów i mas o właściwościach smarujących odpornych na warunki pogodowe.

Jeśli macie Państwo pytania lub doświadczyliście podobnych historii proszę pisać na adres blog@mycek .eu.

Prosimy podzielić się swoimi doświadczeniami z dziedziny użytkowania i konserwacji drzwi.  Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć.