Opis nadwozia izotermicznego i chłodniczego
Materiał
Ściany i dach zabudowy wykonane są z płyty typu „sandwich” izolowanej pianką polistyrenową XPS z poszyciem zewnętrznym z wysokiej jakości laminatu poliestrowo-szklanego.
Przednia ściana zabudowy izotermicznej i chłodniczej wzmocniona, przygotowana do montażu agregatu.
Nadwozia są lekkie i maja bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, więc zwiększają ładowność i oszczędzają energię potrzebną do schłodzenia wnętrza i utrzymana w stałej temperaturze. Dodatkową zaletą jest łatwe utrzymanie czystości we wnętrzu zabudowy dzięki gładkim powierzchniom ścian.Grubość panela od 30mm do 80mm.
Portal tylny
Portal wykonany jest z profili aluminiowych. Portal został dodatkowo wzmocniony poprzez systemem wewnętrznych mocowań.Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskaliśmy niższą wagę zabudowy i estetykę wykonania, ponadto zastosowanie profili aluminiowych, nie obniża parametrów higienicznych i może być wykorzystany do przewozu artykułów spożywczych, świeżych lub mrożonych. Zaletą portalu aluminiowego jest również łatwość naprawy. Podczas uszkodzenia jednego ramienia portalu, nie trzeba wymieniać całej konstrukcji, tylko uszkodzony element.
Profil dolny
Zmiana dotyczy dolnego profilu nadwozia. Dotychczas, stosowany kątownik aluminiowy został zastąpiony profilem o zwiększonej sztywności i wytrzymałości.
Podłoga: izoterma i chłodnia.
Podłoga zabudowy izotermicznej i chłodniczej jest izolowana pianką polistyrenową XPS o wysokiej twardości. Zewnątrz podłoga nadwozia zabezpieczona jest laminatem, a wewnątrz nadwozia sklejką wodoodporną, pokryta wylewką antypoślizgową.
Okucia
Rama tylna portalu, okucia, zamki wewnętrzne lub zewnętrzne stosowane w nadwoziach MYCEK są kwasoodporne.
Waga
Zabudowa chłodnicza (8 europalet (standard)) – 650 – 700kg
Zabudowa izotermiczna (8 europalet (standard)) -650 -680kg
Przybliżona waga. Błąd tolerancyjny 100kg. W zależności od użytego wyposażenia.